Beata Maciejewska

mam 48 lat, jestem mężatką, mam trzy córki

O mnie:

Wykształcenie wyższe:
Ukończyłam Studium Nauczycielskie – Filologia Polska w Płocku; Wydział Pedagogiczny na Uniwersytecie Warszawskim uzyskując tytuł magistra pedagogiki; studia podyplomowe – Polityka i zarządzanie oświatą na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie jestem słuchaczem Akademii Liderów Oświaty – studiów podyplomowych organizowanych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

Doświadczenie zawodowe:
Pracę zawodową rozpoczynałam jako wychowawca w Domu Dziecka w Giżycach, następnie nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej w Giżycach. W 1998 r. zostałam zatrudniona w Szkole Podstawowej Nr 2 w Sochaczewie jako nauczyciel wychowawca w szkolnej świetlicy, pełniłam również funkcję pedagoga. Uzyskałam stopień nauczyciela dyplomowanego. W 2007 r. objęłam stanowisko kierownika świetlicy i pełnię tę funkcję do chwili obecnej.

Działalność społeczna:
Jestem członkiem powiatowego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz opiekunem szkolnego koła TPD.

Zainteresowania, hobby:
Interesują mnie zagadnienia związane z rozwojem osobistym człowieka dorosłego; coaching, mentoring, a także zdrowy styl życia. Pogłębiam swoją wiedzę czytając książki o tej tematyce, a relaksuję się przy pracach w ogrodzie i podczas obcowania z naturą.

Startując w wyborach nie liczę na osobiste korzyści, jakie może dać mandat radnej.
Chcę, by Sochaczew był miastem, w którym chce się żyć,do którego chce się wracać, wychowywać dzieci i rozwijać.

Jako radna będę:

  • realizować wizję nowoczesnego miasta, otwartego i przyjaznego dla wszystkich mieszkańców,
  • współpracować z każdym, komu zależeć będzie na poprawie jakości życia naszym mieście,
  • zajmować się tworzeniem społeczeństwa obywatelskiego i angażowaniem mieszkańców w lokalne inicjatywy, rozwijać bazę oświatową i rekreacyjno-sportową w trosce o rozwijanie
  • potencjału dzieci i młodzieży, włączać się w działania proekologiczne, mające na celu
  • zwiększenie świadomości ludzi na temat ochrony środowiska.