O kandydacie

Piotr Osiecki, urodzony w 1961 roku, żonaty, ojciec trzech córek, ma także dwóch wnuków.

Przed objęciem obowiązków Burmistrza Sochaczewa przez cztery lata był wicestarostą sochaczewskim. Z wykształcenia jest magistrem ekonomii ze specjalnością zarządzanie przedsiębiorstwem, jest absolwentem Politechniki Radomskiej. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu rachunkowości. Posiada także uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych i zarządach spółek z udziałem Skarbu Państwa.

Do 35 roku życia był zawodowym sportowcem – rugbistą. Występował w klubach polskich i francuskich, 35 razy reprezentował nasz kraj w kadrze narodowej, w latach 1987 – 89 był jej kapitanem. W roku 1989 został uznany za najlepszego rugbistę w Polsce. Po zakończeniu kariery zawodniczej nadal był związany ze sportem. Objął obowiązki dyrektora Miejskiego Klubu Sportowego Orkan a następnie dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Pracował również w WTBS Kwatera jako specjalista od HR oraz prowadził własną firmę księgową. Działalność tę zawiesił po nominacji na funkcję wicestarosty sochaczewskiego. Jako wicestarosta odpowiedzialny był za oświatę, służbę zdrowia i inwestycje.

W ramach działalności społecznej przewodniczył Radzie Społecznej szpitala i Powiatowej Radzie Zatrudnienia, był również sekretarzem Komisji Rewizyjnej Polskiego Związku Rugby.

Burmistrzem Sochaczewa został wybrany w wyniku wyborów bezpośrednich w grudniu 2010 roku jako kandydat lokalnego komitetu wyborczego - Sochaczewskie Forum Samorządowe.